Κόσμος

Ιταλία: Απίστευτο! Τερματοφύλακας σκόραρε από το ένα τέρμα στο άλλο στο 91′ ανεβάζοντας την ομάδα του(βίντεο)

«Όλα μπαίνουν και όλα χάνονται», είναι μια φράση που λέγεται και γράφεται συχνά στο ποδόσφαιρο και αφορά, φυσικά, στα γκολ. Φράση που επιβεβαιώθηκε και στην Ιταλία και συγκεκριμένα στον αγώνα Μόντενα – Ιμολέζε, αφού ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων σκόραρε με βολέ από την περιοχή του στο 91ο λεπτό και έδωσε στην ομάδα του τη νίκη που τη φέρνει μια ανάσα από την άνοδο στη Serie B.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Η Μόντενα ήξερε ότι με νίκη θα έκανε καθοριστικό βήμα για να ανέβει κατηγορία αλλά είχε κολλήσει στο 1-1 και τα λεπτά περνούσαν, μέχρι που φτάσαμε τελικά στο 91’… Σε εκείνο το χρονικό σημείο, ο τερματοφύλακας Ρικάρντο Γκάνιο έκανε βολέ και η μπάλα έφτασε στην απέναντι περιοχή, με τον Τζανμαρία Ρόσι, τον τερματοφύλακα της Ιμολέζε, να μην κάνει καλό υπολογισμό και να δέχεται γκολ! Γκολ που όλα δείχνουν ότι θα οδηγήσει τη Μόντενα, όντως, στη Serie B τελικά.