Ενημερώθηκε στις:

Βόλος – Παναθηναϊκός 0-2: Πήρε το “εισιτήριο” για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας

Ο Παναθηναϊκός με συνολικό σκορ 5-0 προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Κόντρα στον ΠΑΟΚ για ένα “εισιτήριο” για τα ημιτελικά της διοργάνωσης

Έχοντας εννιά αλλαγές στην 11άδα του, ο Παναθηναϊκός νίκησε εύκολα τον Βόλο με 2-0 στο Πανθεσσαλικό, έκανε το 2/2 επί της ομάδας της Μαγνησίας και πέρασε στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Ο Τσέριν άνοιξε το σκορ υπέρ των «πράσινων» στο 41’, φτάνοντας τα τρία γκολ με τη φανέλα τους και όλα απέναντι στην ομάδα της Μαγνησίας! Ο Σπόραρ διαμόρφωσε στο 80′ το τελικό αποτέλεσμα.

Να αναφέρουμε ότι τρία λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο διαιτητής Αγγελάκης έδωσε πέναλτι σε ένα μαρκάρισμα του Πούχατς πάνω στον Τσιρίνιος στο όριο της περιοχής αλλά το VAR τον ενημέρωσε πως η παράβαση ήταν εκτός περιοχής και άλλαξε την απόφαση του.