Ολυμπιακός

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός: Νίκη με 3-1 και στέψη για τους ''ερυθρόλευκους''

Ο Ολυμπιακός νίκησε τον Παναθηναϊκό 3-1 με ηγέτη τον Χασάν (πέτυχε δύο γκολ) κατακτώντας μαθηματικά και τον φετινό τίτλο. Είναι το 46ο πρωτάθλημα στην ιστορία των πειραιωτών που κυριάρχησαν ολοκληρωτικά.  Ακυρώθηκαν δύο γκολ του Ελ Αραμπί μέσω VAR, ενώ ο Μακέντα είχε ανοίξει το σκορ με πέναλτι για τους πράσινους. Το τρίτο γκολ της ομάδας του λιμανιού πέτυχε ο Μπρούμα στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ένταση και συμπλοκές στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού-Τραυματίστηκε αστυνομικός

Σύμφωνα με το sport-fm.gr, η ένταση δημιουργήθηκε στην κερκίδα ανάμεσα σε κάποιους διαπιστευμένους οπαδούς. Οι συμπλοκές είχαν ως αποτέλεσμα να τραυματιστεί στο μάτι αστυνομικός και να πάει στα αποδυτήρια για τις πρώτες βοήθειες!