Βουλγαρία – Αγγλία: Προσωρινή διακοπή λόγω ρατσιστικών συνθημάτων

Άσχημα περιστατικά εκτιλήχθηκαν στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Βουλγαρίας με την Αγγλία με τον διαιτητή να διακόπτει το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο δύο φορές λόγω ρατσιστικών συνθημάτων.

Αρχικά στο 20′ για ρατσιστική επίθεση μερίδας Βούλγαρων οπαδών στον Στέρλνιγκ και προς το τέλος του ημιχρόνου προς τους Μινγκς και Ράσφορντ με τον Χάρι Κέιν να διαμαρτύρεται στον Μπέμπεκ ο οποίος διέκοψε το παιχνίδι και τις δύο φορές προειδοποιόντας πως την τρίτη φορά, η διακοπή θα είναι οριστική.

Σε ένα πρώτο μέρος που τα «τρία λιοντάρια» διέσυραν με 4-0 τους Βούλγαρους ίσως και πεισμωμένοι από τα όσα συνέβησαν από την κερκίδα.
Με το τέλος του πρώτου μέρους μάλιστα ο αρχηγός της Βουλγαρίας, Ιβελίν Ποπόβ, τα είπε σε έντονο ύφος με τους οπαδούς.