Ένα σοβαρό τροχαίο σημειώθηκε τα ξημερώματα της Κυριακής στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, καθώς μια οδηγός να πήρε παραμάζωμα με το αυτοκίνητό της στύλους ηλεκτροφωτισμού.
Όπως αναφέρουν πληροφορίες του thestival.gr, η οδηγός, περίπου 25 ετών, έχασε -υπό αδιευκρίνιστες μέχρι στιγμής συνθήκες- τον έλεγχο του οχήματός της ενώ κινούνταν στη Λεωφόρο Νίκης, περίπου στις 01:00, μπήκε στον ποδηλατόδρομο και γκρέμισε στύλους ηλεκτροφωτισμού.
Στο σημείο κλήθηκε ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ, το οποίο παρέλαβε τη γυναίκα και τη μετέφερε στο νοσοκομείο με ελαφρά τραύματα.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/thess-2_0.jpg_.jpg?itok=yFk0cO-g)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/thess-1_0.jpg_.jpg?itok=dgECvjAw)