Εκουαδόρ: Νέο περιστατικό βίας με διαιτητή να δέχεται μπουνιά

Αυτή τη φορά στο επίκεντρο βρέθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στην πρωτοπόρο και την ουραγό του πρωταθλήματος του Εκουαδόρ, Άουκας Κίτο- Μακαρά, όπου ο διαιτητής της αναμέτρησης δέχτηκε μπουνιά για την απόφαση του να δώσει πέναλτι στους φιλοξενουμένους έπειτα από εξέταση στο VAR.

Συγκεκριμένα, στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο «άρχοντας της αναμέτρησης» έδωσε την ευκαιρία στην Άουκας να ανοίξει το σκορ καθώς αποφάσισε έπειτα από εξέταση του βίντεο να χρεώσει παράβαση εντός της περιοχής.

Αυτή του η απόφαση δεν άρεσε στους παίκτες και στον πάγκο, οι οποίοι δημιούργησαν μια σύρραξη με τη κατάσταση να φτάνει στα άκρα όταν ο προπονητής τερματοφυλάκων της Μαρακά επιτέθηκε με μπουνιά στον διαιτητή.

Για την ιστορία, ο αγώνας ολοκληρώθηκε ισόπαλος με 1-1 καθώς τρια λεπτά τον καταλογισμό του πρώτου πέναλτι ο διαιτητής έδωσε ακόμα ένα στην Μακαρά αυτή τη φορά