Αθλητισμός

Παναιτωλικός – ΑΕΚ 1-0: Αυτογκόλ η Ένωση – Ακυρώθηκε λανθασμένα γκολ των γηπεδούχων

Βρίσκεται 9 βαθμούς μακριά από την κορυφή της Superleague και δεν έχει άλλα περιθώρια για απώλειες. Η ΑΕΚ θέλει μόνο νίκη στην έδρα του Παναιτωλικού, μια αγωνιστική μετά την ήττα – σοκ από τον Ατρόμητο στο ΟΑΚΑ.

Χωρίς νίκη και χωρίς γκολ στα τρία τελευταία επίσημα παιχνίδια της, η πρωταθλήτρια ΑΕΚ βγαίνει εκτός Λεκανοπεδίου για το πρωτάθλημα μετά από δύο μήνες. Βρίσκεται πλέον εννέα βαθμούς από την κορυφή, κάτι που σημαίνει ότι οι απώλειες από εδώ και πέρα καταδικάζουν.

Στόχος της ομάδας του Μαρίνου Ουζουνίδη είναι να επαναλάβει ότι έκανε στις δύο εξόδους ως τώρα, σε Τρίπολη και Ηράκλειο, δηλαδή να πάρει το “τρίποντο” κόντρα στον Παναιτωλικό.

Η ΑΕΚ πέρασε θριαμβευτικά τον περασμένο Ιανουάριο από το Αγρίνιο με 4-1, αποτέλεσμα που έγινε αιτία να απολυθεί ο Μάκης Χάβος και να βρει δουλειά ο πρώην της, Τραϊανός Δέλλας.

Η Ένωση έχει χάσει δύο φορές στο Αγρίνιο, όταν γύρισε στη μεγάλη κατηγορία, το 2016 και το 2017. Δύο αγώνες παρένθεση στην καλή παράδοση που έχει με τους Αγρινιώτες. Ο Παναιτωλικός έχει ένα βαθμό στα τρία τελευταία ματς, αλλά οι 11 από τα επτά πρώτα τον κρατούν ακόμα… ήσυχο.

↓ Updating...
1
Παναιτωλικός 0
ΑΕΚ
3 minutes ago
33' Κίτρινη κάρτα στον Άλεφ