Europa League: «Έμφραγμα» στη λήξη για τον ΠΑΟΚ – Ήττα με 1-0 από την Σλόβαν Μπρατισλάβας

Αποκαρδιωτική ήττα για τον Δικέφαλο, που δέχθηκε γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και εχασε με 1-0 από την Σλόβαν Μπρατισλάβας. Το όνειρο δεν έχει χαθεί ακόμη, καθώς η πρόκριση στους ομίλους του Europa League θα κριθεί στον επαναληπτικό της Τούμπας.

Οι Θεσσαλονικείς που ήταν ανώτεροι από τους Σλοβάκους δέχθηκαν ένα πολύ φθηνό γκολ στις καθυστερήσεις αλλά αν είναι σοβαροί εντός έδρας κόντρα στην συγκεκριμένη αντίπαλο δεν θα αντιμετωπίσουν προβλήματα.

Η φάση που έκρινε το ματς σημειώθηκε στο 94′. Μετά από βολέ από τον Γκρέιφ, ο Βαρέλα αδυνατεί ν’ απομακρύνει, ακολούθησε σύγχυση στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Σπόραρ με τον Αμπένα βγήκαν τετ-α-τετ με τον Πασχαλάκη, ο οποίος κάνει και αυτός λάθος και ο Αμπένα σκόραρε.