Αυτοί είναι οι υποψήφιοι του ΚΚΕ σε όλη την Ελλάδα – Αναλυτικά οι λίστες

Δημοσίευση: 19 Ιουνίου 2019, 5:27 μμ

Τους υποψηφίους του σε κάθε εκλογική περιφέρεια της Ελλάδας ανακοίνωσε το ΚΚΕ, εν’όψει των επικείμενων εθνικών εκλογών (07.07.2019).


Στα ψηφοδέλτια του ΚΚΕ θα συμμετέχουν μεταξύ άλλων – -όπως ήταν αναμενόμενο- η Σεμίνα Διγενή, ο προπονητής Ιγκόρ Πομάσκι, ο τραγουδοποιός Στάθης Δρογώσης, η ηθοποιός Νικολέτα Βλαβιανού, η δημοσιογράφος και πρώην βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Αγλαΐα Κυρίτση και ο αθλητικογράφος Γιάννης Καραλής.

Φυσικά υποψήφιες θα είναι για ακόμη μια φορά και οι ηθοποιοί Λίλα Καφαντάρη και Ελένη Γερασιμίδου. Ο Δημήτρης Κουτσούμπας επέλεξε να «κατέβει» στις περιφέρειες του Δυτικού Τομέα της Αθήνας, της Α’ Θεσσαλονίκης αλλά και της Βοιωτίας, την οποία «τιμά» σε κάθε εκλογική αναμέτρηση.

Δείτε αναλυτικά τα ονόματα στα ψηφοδέλτια του ΚΚΕ.

Α’ ΑΘΗΝΑΣ

Αναγνώστου Γιάννης οικοδόμος
Γεράκη Κατερίνα δικηγόρος
Γκογκάκη Κωνσταντίνα (Ντίνα) εμποροϋπάλληλος
Δρογώσης Στάθης τραγουδοποιός
Θεοδωρόπουλος Δημήτρης αυτοαπασχολούμενος
Κανέλη Γαρυφαλιά (Λιάνα) δημοσιογράφος, δικηγόρος
Καραλής Γιάννης αθλητικογράφος
Μανιάτη Παρασκευή (Βίκυ) καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής, προπονήτρια στίβου
Μελά Παναγιώτα – Εύα εικαστικός
Μητικάρη Ελένη απόφοιτη Παντείου
Νικολάου Σταμάτης συνταξιούχος Εκπαιδευτικός
Πανουτσάκου Ελισάβετ (Βέτα) επόπτρια Δημόσιας Υγείας
Περάκης Αλέξανδρος (Αλέκος) υπάλληλος ΟΤΕ
Σιώρας Ηλίας Νοσοκομειακός γιατρός
Σοφιανός Νίκος Δημοτικός Σύμβουλος Αθηναίων
Στεφανάκης Γιώργος μάγειρας
Ταβουλάρη Παναγιώτα (Γιώτα) φαρμακοποιός
Τσούνας Θύμιος ανθυποπυραγός ε.α. Π.Σ.


Β1 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ

Αγγέλου Γιάννης συνταγματάρχης ε.α.
Ανδρουλιδάκης Μανώλης μουσικοσυνθέτης
Βακάλη Ελισάβετ (Έλσα) ιδιωτικός Υπάλληλος – Ιστορικός
Γεωργιάδου Παρασκευή (Εύη) Χημικός Μηχανικός, Μηχανικός ασφαλείας
Ζαχαρόπουλος Νίκος Μέλος του Κ.Σ της ΚΝΕ
Κασίμης Χρήστος
Κατιμερτζόγλου Κώστας δάσκαλος
Λίτσιου Παρασκευή (Βούλα) ιδιωτικός υπάλληλος
Ντίνος Αποστόλης αυτοαπασχολούμενος γιατρός
Πάκου Παρασκευή (Βούλα) νοσηλεύτρια
Παπαλυμπέρη Κατερίνα Εργαζόμενη στην ALPHA BANK
Παφίλης Θανάσης βουλευτής ΚΚΕ
Σκαλούμπακα Χριστίνα δικηγόρος
Τσίγκα – Σαραντέα Μαρίνα πρόεδρος ΕΣΥΝ
Φωτόπουλος Θανάσης λιθογράφος
Χαιρικάκη – Ξανθάκη Ευαγγελία (Ελίνα) Δασκάλα μουσικής
Χαλβατζής Σπύρος στέλεχος ΚΚΕ Αντιπρόεδρος στο ΔΣ του Συνδέσμου Φυλακισθέντων και Εξορισθέντων 1967-1974 ΣΦΕΑ
Χαραλαμπίδης Γρηγόρης εκτελωνιστής
Χουρδάκης Χαράλαμπος (Χάρης) μέλος της Συντονιστικής Επιτροπής Αγώνα Αναπήρων

Β2 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ

Κουτσούμπας Δημήτρης Γενικός Γραμματέας της ΚΕ του ΚΚΕ
Βασιλοπούλου Θεοδώρα (Δώρα) εργαζόμενη στο ΕΚΕΦΕ Δημόκριτος Μέλος του Προεδρείου της ΟΓΕ
Ζορμπά Ανθή Αντιδήμαρχος Δ. Πετρούπολης
Καραγιάννης Νίκος Αντιδήμαρχος Δ. Χαϊδαρίου
Καρανάσιου Ελένη Εργαζόμενη στις Κτιριακές Υποδομές (πρώην ΟΣΚ)
Καραντούσας Μανώλης Πρόεδρος Ομοσπονδίας Γάλακτος Τροφίμων – Ποτών
Καφαντάρη Ευθαλία (Λίλα) ηθοποιός
Κουρέα Μαρία εμποροϋπάλληλος
Παναγιωτακοπούλου Χριστίνα Εκπρόσωπος του Γραφείου Τύπου της ΚΕ του ΚΚΕ
Πρωτούλης Γιάννης μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
Σιδέρης Γιώργος Νοσοκομειακός γιατρός
Τασιούλας Γιάννης οικοδόμος
Τημπλαλέξης Γρηγόρης δικηγόρος
Τσίτσιου Σταυρούλα οδοντίατρος

Β3 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΤΟΜΕΑ

Αλεξανδράκης Παύλος οικοδόμος
Αράπη – Καραγιάννη Βασιλική (Βίκυ) φιλόλογος
Βακαλόπουλος Γιάννης ιδ. υπάλληλος
Βιτάλης Δημήτρης Αυτοαπασχολούμενος χημικός μηχανικός
Βλαβιανού Νικολέττα ηθοποιός
Βουρνάς Δημήτρης μαθητής ΕΠΑΛ
Γεωργοπούλου Κανέλλα Αντιδήμαρχος Δ. Καισαριανής
Δαβανέλλος Αντώνης συνταξιούχος της Ολυμπιακής
Δήμου Παναγιώτα (Γιώτα) Βιολόγος
Ελευθεριάδου Ειρήνη (Ρούλα) Συνταξιούχος οδοντίατρος
Καλαμπαλίκης Θανάσης Αυτοαπασχολούμενος στο εμπόριο
Κατσώτης Χρήστος βουλευτής
Κορωνάκος Αλέξανδρος (Αλέκος) υποπλοίαρχος Πολεμικού Ναυτικού ε.α.
Κυρίτση Αγλαϊα δημοσιογράφος
Μαυρίκος Γιώργος Πρόεδρος Παγκόσμιας Συνδικαλιστικής Ομοσπονδίας
Ορκόπουλος Παύλος ηθοποιός
Παλιούρας Γιώργος Υποστράτηγος ε.α. της ΕΛΑΣ
Ρουτζούνη Ευανθία Εργαζόμενη στον όμιλο ΟΤΕ
Σταμούλης Βασίλης Πρόεδρος Ομοσπονδίας Κλωστοϋφαντουργίας-Ιματισμού -Δέρματος
Χαλιού Ευθυμία πρόεδρος του κλαδικού σωματείου Χρηματοπιστωτικού Αττικής
Χαλτσοτάκη Μαγδαληνή (Μάγδα) Ιδιωτικός Υπάλληλος, εργαζόμενη στον Τουρισμό
Χιώνης Θοδωρής

Α΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ

Διγενή Ασημίνα (Σεμίνα) Δημοσιογράφος
Καρπής Νίκος αντιπλοίαρχος Λιμενικού Σώματος ε.α.
Μανουσογιαννάκης Γιάννης Συνταξιούχος ναυτεργάτης
Μαρούπας Βαγγέλης μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ & Γραμματέας της ΤΕ Πειραιά
Μόφορης Γρηγόρης Αυτοαπασχολούμενος Μηχανικός αυτοκινήτων
Ξεκαλάκης Δημήτρης Κοινωνιολόγος
Παντελάκη Ελπίδα Γραμματέας της ΕΕΔΥΕ
Χατζηδάκη Ευτυχία απόφοιτος Φιλοσοφικής

Β΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ

Αγγελινιάδη Σωτηρία νηπιαγωγός
Αμπατιέλος Νίκος Γραμματέας του ΚΣ της ΚΝΕ
Ευαγγελάκης Θανάσης πρόεδρος Πανελλήνιας Ένωσης Μηχανικών Εμπορικού Ναυτικού
Μανιάτης Θανάσης πανεπιστημιακός, καθηγητής του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πανεπιστημίου Αθήνας ΕΚΠΑ
Μανωλάκου Διαμάντω Γεωπόνος
Μαστρολέων Δέσποινα ιδιωτικός υπάλληλος
Μπενετάτος Στέλιος καθηγητής
Μπουρνάς Δημήτρης ναυτιλιακός υπάλληλος
Παπαοικονόμου Στέλλα δικηγόρος – ιδιωτικός υπάλληλος
Παπουτσιδάκη Ελευθερία Αυτοαπασχολούμενη οδοντίατρος
Πουλικόγιαννης Σωτήρης Μεταλλεργάτης

Α΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Αγγελοπούλου Παναγιώτα (Γιούλη) ιδιωτικός υπάλληλος
Γάκιας Παναγιώτης Οικοδόμος
Γερασιμίδου Ελένη ηθοποιός
Γκιόκας Γιάννης δικηγόρος
Παμφίλης Αποστόλης δημοτικός Σύμβουλος Λαυρεωτικής, μέλος Ένωσης Επαγγελματιών – Βιοτεχνών Λαυρίου
Μενεγάκη Ελένη Μέλος του ΔΣ Συνδικάτου Κλωστοϋφαντουργίας Ιματισμού Δέρματος Αττικής
Πασχαλίδου Θεοδώρα κοινωνιολόγος
Ρεμπάπης Νίκος ιδιωτικός υπάλληλος
Σταθουλόπουλος Στάθης εργαζόμενος στο φάρμακο
Συρίγος Βάλσαμος Οικοδόμος
Τοπαλιανίδης Βασίλης Αυτοαπασχολούμενος γιατρός
Τριγάζη Αστέρω (Ρούλα) δικηγόρος – ιδ. υπάλληλος
Χασιώτης Μιχάλης λογιστής

Β ΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Κουμπούρης Δήμος συνταξιούχος βιομηχανικός εργάτης
Μενιδιάτη Αλεξάνδρα (Αλέκα) Αυτοαπασχολούμενη στο εμπόριο
Μπακάλης Δημήτρης Αυτοαπασχολούμενος σε οικοδομικές κατασκευές
Παπαδάτου Αγγελική καρδιολόγος στο Πρωτοβάθμιο Εθνικό Δίκτυο Υγείας
Παπασταύρου Κύριλλος Διευθυντής του “Ριζοσπάστη”
Χριστίδης Σταύρος εργαζόμενος στα ΕΛΠΕ

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

Α’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Κουτσούμπας Δημήτρης
Δελής Γιάννης Εκπαιδευτικός
Αβραμίδου Σοφία Ιδιωτική υπάλληλος
Αβραμόπουλος Σωτήρης Πολιτικός Μηχανικός
Αγαθαγγέλου Νίκος Συνταξιούχος εκπαιδευτικός
Γεωργιάδου Αναστασία Φοιτήτρια Γερμανικής Φιλολογίας
Ζαριανόπουλος Σωτήρης Τραπεζοϋπάλληλος
Καλαντίδου Σοφία Συνταξιούχος εμποροϋπάλληλος
Καπετανγιώργη Ουρανία Αυτοαπασχολούμενη στο εμπόριο
Κοκκονάς Θανάσης Ιδιωτικός υπάλληλος
Κουτσουράς Θανάσης Οικοδόμος
Μαργαρίτης Γιώργος Ιστορικός καθηγητής Πανεπιστημίου
Μητσιάκος Γιώργος Νοσοκομειακός γιατρός
Μπακιρλή Ελένη νοσηλεύτρια
Παπαδοπούλου Σοφία Συμβασιούχος Κρατικού Θεάτρου Βορείου Ελλάδος
Ραδίσης Παντελής Δικηγόρος
Ραϊζη Ηλέκτρα Μέλος του Προεδρείου της ΟΓΕ
Τατσιούλη Ανθή Μουσικός
Τσιαούσης Κυριάκος Εργαζόμενος στον επισιτισμό
Τσίντζιλης Γιώργος Καθηγητής φυσικής αγωγής

Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Στολτίδης Λεωνίδας Εργ. ΟΤΕ
Αφεντουλίδου – Αλμπάνη Κωνσταντίνα Αρχιτέκτων Μηχανικός
Βαρδαλής Θανάσης Συνταξιούχος ΟΤΑ
Ιγνατιάδης Θόδωρος Αυτοαπασχολούμενος κτηνίατρος
Ιντζές Κωσταντίνος Ιδιωτικός υπάλληλος
Καινουργιάκη Στυλιανή – Μαρίνα Ιδιωτικός υπάλληλος
Μπαράκος Ευστάθιος ναυτεργάτης
Μαυριδόπουλος Αγησίλαος Αγρότης
Μιχαήλ Μιχαήλ Συνταξιούχος πυροσβέστης
Πολυκάρπου Χρυσούλα (Σίσυ) Εκπαιδευτικός
Χατζηκυριάκου Πασχαλίνα (Λίνα) Δικηγόρος
Χοροζίδη Κλεοπάτρα Εργαζόμενη ΟΤΑ

ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Ζαχαριάδης Δημήτρης Συνταξιούχος ΙΚΑ
Λυρτζής Δημήτρης Οικοδόμος
Μωυσιάδου Χριστίνα Γραφίστρια
Παντελής Λάζαρος Αυτοαπασχολούμενος στην εστίαση
Χριστιανού Αγγελική Συνταξιούχος Δασκάλα

ΣΕΡΡΕΣ

Αγγελάκης Χρήστος Συμβασιούχος υπάλληλος
Βερτζώνης Εμμανούηλ (Μάνος) Αρχιτέκτονας Μηχανικός
Μπρούντζιου Ζωή Εκπαιδευτικός στην Ιδιωτική Εκπαίδευση
Παναγιώτου Θεμιστοκλής (Θέμης) Αυτοαπασχολούμενος σε επιχείρηση Μετάλλου
Σαραντίδου Ερμοφύλη (Φιλιώ) Υπάλληλος ΔΕΥΑΣ
Σπέντζου Ευθυμία (Έφη) Νοσοκομειακός γιατρός
Φαρμάκη Βαγγελιώ Εκπαιδευτικός στην Ιδιωτική Εκπαίδευση
Χουβαρδάς Γιάννης Πολιτικός Επιστήμονας

ΚΙΛΚΙΣ

Αλτιπαρμακίδου Μαρία (Ρία) Υπάλληλος σε συμβολαιογραφικό γραφείο
Σιδηρόπουλος Κώστας Εκπαιδευτικός
Τσαουσίδης Κώστας Αυτοαπασχολούμενος λογιστής
Φαχουρίδης Γιάννης Αρχιτέκτων Μηχανικός
Χατζή Ειρήνη Αγρότισσα

ΠΙΕΡΙΑ

Ζαχαρόπουλος Αχιλλέας Νοσοκομειακός γιατρός
Νικολάου Στέλλα Ιδιωτικός Υπάλληλος
Ντότσικας Χαράλαμπος συμβασιούχος ΟΤΑ ηλεκτροτεχνίτης
Ρούτσας Αλέξανδρος Αυτοαπασχολούμενος (παγοπώλης)
Σκούφας Γιάννης Κτηνοτρόφος
Τηλέγραφου Αναστασία (Τασούλα) Λογίστρια

ΠΕΛΛΑ

Δρόσογλου Σταύρος Συνταξιούχος ΟΤΑ
Μπούφκας Γιάννης Εμποροϋπάλληλος
Παπαδοπούλου Ολυμπία Συνταξιούχος ιδιωτικός Υπάλληλος
Σουμελίδης Γιάννης Αγρότης
Τσιτσάνγκας Μπάμπης Λογιστής
Χατζηβασιλειάδου Αικατερίνη (Καίτη) Λογίστρια – Φοροτεχνικός

ΗΜΑΘΙΑ

Διάκογλου Γιαννης Εργάτης
Ιακωβιδης Ηλίας Εργάτης
Σοφρόνωφ – Ταμπάκη Ιωάννα Συνταξιούχος Δασκάλα
Τσιουλάκος Δημήτρης (Τάκης) Αγρότης
Τσουκαλάς Θωμάς Γιατρός
Χατζηθεοδωρίδου Κυριακή (Κούλα) Εργαζόμενη VENUS

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ – ΘΡΑΚΗ

ΡΟΔΟΠΗ

Χατσή Αλή Αλή αυτοαπασχολούμενος λογιστής
Κασαπαντωνίου Αμαλία εργαζόμενη στον επισιτισμό
Ταξοπούλου Κατερίνα Ιδιωτικός εκπαιδευτικός, φιλόλογος
Αρναούτ Μουσταφά Μουμίν Τζελαετίν αυτοαπασχολούμενος στην εστίαση – αγρότης
Φακιρίδης Νίκος συνταξιούχος γιατρός, παιδίατρος

ΕΒΡΟΣ

Γκατζίδης Σταμάτης Συνταξιούχος Δάσκαλος
Δευτεραίος Σάββας γιατρός, επίκουρος καθηγητής του Τμήματος Ιατρικής του ΔΠΘ στην Ακτινολογία
Μιχαηλίδης Σιδέρης γεωπόνος
Σίσκου Άννα Μαρία λογοθεραπεύτρια
Τρέλλη Φανή συνταξιούχος ΙΚΑ
Χιώνης Γιάννης ιδιωτικός υπάλληλος

ΔΡΑΜΑ

Καψιμάνη Ευαγγελία Ιδιωτική υπάλληλος, άνεργη
Κοτζομπάσης Γιάννης εργαζόμενος στην ιδιωτική εκπαίδευση, υποψήφιος διδάκτορας του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ
Μάλλη Μαρία εκπαιδευτικός στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση
Μήτρου Γιώργος αυτοαπασχολούμενος αρχιτέκτονας τοπίου
Μπατζέλας Σταύρος αγρότης συνταξιούχος

ΚΑΒΑΛΑ

Γιαγκίδης Γιάννης ιδιωτικός υπάλληλος
Καραγεώργη Αναστασία ιδιωτικός υπάλληλος
Κοντογεωργίου Θόδωρος Αυτοαπασχολούμενος κουρέας
Πηλίτση Χαϊδουλα (Χάρις) συνταξιούχος ΙΚΑ
Συμεωνίδης Θόδωρος Αυτοαπασχολούμενος γεωπόνος
Χριστοδουλέα Αλεξάνδρα Θεατρολόγος – Ηθοποιός

ΞΑΝΘΗ

Βακιρτζής Βαγγέλης Αυτοαπασχολούμενος κουρέας
Μαχαιρίδου Παρασκευή δημόσιος υπάλληλος στην Κοινωνική Πρόνοια της Περιφερειας Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης
Ρόιδου Παναγιώτα ιδιωτικός υπάλληλος
Φωτιάδης Χαράλαμπος αυτοαπασχολούμενος φαρμακοποιός
Χατζόγλου Μουράτ εργαζόμενος στον επισιτισμό

ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

ΓΡΕΒΕΝΑ

Γκουτζηκώστα Κατερίνα οικονομολόγος, ιδιωτικός υπάλληλος
Κλεισιάρης Γιάννης εργάτης σε εταιρεία επεξεργασίας ξύλου
Κουρμούλης Γιάννης διοικητικός υπάλληλος ΑΠΘ, φυσικός, με μεταπτυχιακό στη ραδιοηλεκτρολογία

ΚΑΣΤΟΡΙΑ

Αθανασιάδης Κώστας συνταξιούχος χημικός μηχανικός
Γραμμένου Γιαννούλα (Αννέτα) φυσικός
Ζέγα Γεωργία γουνεργάτρια
Κανάτσιος Γιάννης Τεχνολόγος Εμπορίας και Διαφήμισης, ιδιωτικός υπάλληλος

ΦΛΩΡΙΝΑ

Ελευθεριάδης Κυριάκος Αυτοαπασχολούμενος αρχιτέκτων μηχανικός, σχεδιαστής
Αλεξίου Βαγγέλης δασεργάτης
Στόικου Αφροδίτη ιδιωτικός υπάλληλος
Τορλαχίδου Παναγιώτα (Γιώτα) πτυχιούχος της Σχολής Διοίκησης Οικονομίας Τεχνολογικής Εκπαίδευσης

ΚΟΖΑΝΗ

Αδαμίδου Σοφία δημοσιογράφος, συγγραφέας
Αντάρας Κώστας απόφοιτος Ιστορικού-Αρχαιολογικού του ΑΠΘ
Κουδούνας Γιώργος ιδιωτικός υπάλληλος, απόφοιτος πληροφορικής
Κουζιάκη Θεοδώρα – Ματίνα (Τίνα) ψυχολόγος
Λαμπαδά Χάρις Επικουρική γιατρός στο Γενικό Νοσοκομείο Κοζάνης
Ταταρίδης Πέτρος εργαζόμενος ΔΕΗ, ηλεκτροτεχνίτης
Τσίγκα Ευθυμία (Έφη) αυτοαπασχολούμενη γεωπόνος

ΘΕΣΣΑΛΙΑ

ΛΑΡΙΣΑ

Υποψήφιοι Επάγγελμα
Αβρανάς Δημήτρης Οδοντίατρος
Αρζομανίδης Γιάννης ελεύθερος επαγγελματίας, ασχολείται με τη διαφήμιση, το marketing και την ενέργεια
Γαβαλά Μαρία Δικηγόρος
Δασκαλάκη Αγγέλα Υπάλληλος ΚΕΕΛΠΝΟ
Καρυώτη Κυριακή (Κική) Εκπαιδευτικός στην ιδιωτική εκπαίδευση
Κρίκης Πέτρος Αυτοαπασχολούμενος, καθηγητής φυσικής αγωγής με ειδικότητα στην πάλη
Λαμπρούλης Γιώργος Νοσοκομειακός γιατρός, πνευμονολόγος
Μαρούδας Ρίζος Αγρότης
Πάσχου Κατερίνα Εκπαιδευτικός στην ιδιωτική εκπαίδευση
Τσιαπλές Αναστάσιος (Τάσος) ιδιωτικός υπάλληλος
Τσικριτσής Αστέριος (Στέλιος) Αγρότης

ΜΑΓΝΗΣΙΑ

Ακρίβου Μυρτώ Εκπαιδευτικός στην ιδιωτική εκπαίδευση απο την περιοχή του Αλίμου
Ρούση – Κωτή Αγορή (Ρίτσα) Εκπαιδευτικός
Ρηγάκη Κωνσταντίνα Εκπαιδευτικός-Αναπληρώτρια
Ριζόπουλος Αποστόλης Εκπαιδευτικός
Ρούσσας Γιώργος Συνταξιούχος
Στεργίου Κώστας μεταλλεργάτης, βουλευτής Μαγνησίας
Τζιουμάκης Δημήτρης Ηθοποιός
Τσαλούχας Θεόδωρος Συνταξιούχος Δημοτικός Υπάλληλος

ΤΡΙΚΑΛΑ

Καϊκης Γιώργος Εκπαιδευτικός, καθηγητής φυσικής αγωγής
Κανταρτζής Αχιλλέας δικηγόρος
Καπέτη Γεωργία αδιόριστη Εκπαιδευτικός, φιλόλογος
Λιατίφης Γιώργος εργαζόμενος στη ΦΑΓΕ, μηχανολόγος μηχανικός
Ντουρλιός Λάμπρος αυτοαπασχολούμενος πολιτικός μηχανικός
Πετράκη Ειρήνη αυτοαπασχολούμενη αρχιτέκτων μηχανικός

ΚΑΡΔΙΤΣΑ

Υποψήφιοι Επάγγελμα
Γάζος Έκτορας Νοσοκομειακός γιατρός, γυναικολόγος
Κούτρα Χαρίκλεια Ιδιωτική Υπάλληλος
Μπεκιάρη Χριστίνα Πτυχιούχος Δημόσιας Διοίκησης Παντείου
Πολυγένης Αριστοτέλης Αγρότης
Τέγος Νίκος Τεχνολόγος Πολιτικός Μηχανικός
Τσιούτρας Γιάννης Αγρότης

ΗΠΕΙΡΟΣ

ΠΡΕΒΕΖΑ

Κυρλάς Κωνσταντίνος Νοσοκομειακός γιατρός
Μαλεζά Ζηνοβία Ιδιωτικός υπάλληλος
Παπαδημητρίου Ειρήνη Αυτοαπασχολούμενος γιατρός
Πούμπης Γεώργιος Ιδιωτικός υπάλληλος

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Εξαρχος Νίκος Οικοδόμος
Μπόμπολη Αφροδίτη Δασκάλα
Νάκος Θανάσης Οικοδόμος
Παππάς Χαράλαμπος Νοσοκομειακός γιατρός, νεφρολόγος
Τασιούλας Τάκης Αυτοαπασχολούμενος ηλεκτρολόγος
Τουλκιαρίδου Χριστίνα Ιδιωτικός υπάλληλος
Τσουμάνη Ολγα (Όλυ) Δικηγόρος

ΑΡΤΑ

Αλιφτήρας Γιώργος Οικοδόμος
Αναγνώστου – Τσούτσης Γρηγόρης Ιστορικός Τέχνης
Ζορμπά – Ζιώβα Φρειδερίκη (Ρίτα) Αυτοαπασχολούμενη φαρμακοποιός
Πανοδήμου Λαμπρινή Αγρότισσα
Σπανός Γιώργος Αυτοαπασχολούμενος γιατρός

ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ

Γκίκας Σωτήρης Οικοδόμος
Μπρέστας Νικόλαος – Ορέστης αυτοαπασχολούμενος φαρμακοποιός
Ρεπάνη-Ρέγκα Νικολέτα Δασκάλα
Τσουρά Μαρία Ιδιωτική υπάλληλος

ΙΟΝΙΑ ΝΗΣΙΑ

ΚΕΡΚΥΡΑ

Αρμενιάκος Βασίλης αγρότης
Μπαλού Αλεξάνδρα Συνταξιούχος τραπεζοϋπάλληλος
Πελάης Σταμάτης ξενοδοχοϋπάλληλος
Σαϊτά Μαριλένα ιδιωτική εκπαιδευτικός, μαθηματικός
Χαραλάμπους Μυρσίνη ξενοδοχοϋπάλληλος, αρχαιολόγος

ΛΕΥΚΑΔΑ

Βεργίνης Χρήστος Νοσηλευτής στο νοσοκομείο Λευκάδας
Βεροιώτης Αλέξανδρος (Αλέκος) Ελαιοχρωματιστής
Πλα Καρύδη Δανάη Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών. Εργαζόμενη στο ερευνητικό κέντρο «Αθηνά»

ΖΑΚΥΝΘΟΣ

Βρυώνης Αντώνης Τεχνολόγος Ηλεκτρολόγος Μηχανολόγος
Καλογερία Μαίρη Δικηγόρος
Κωνσταντίνου Γιώργος Τραπεζοϋπάλληλος

ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ-ΙΘΑΚΗ

Αλιβιζάτος Διονύσης Συνταξιούχος ναυτεργάτης
Μαντζουράτος Δημήτρης Εκπαιδευτικός
Ποταμιάνου Σοφία Εκπαιδευτικός

ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ

ΕΥΒΟΙΑ

Αυλωνίτη Δήμητρα (Τάνια) Καθηγήτρια Αγγλικών
Γεωργαντζής Βαγγέλης Ρετσινάς
Μαρίνος Γιώργος Μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
Νικολάου Γιώργος Βιομηχανικός Εργάτης
Ντούρου Ιωάννα (Σοφία) Συνταξιούχος εκπαιδευτικός
Παπασωτηρίου Βασίλης Μηχανολόγος Μηχανικός
Τζαβάρας Γιάννης Βιομηχανικός Εργάτης
Τσιβίκα Γρανέτα Αυτοαπασχολούμενη γιατρός

ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

Αλεξόπουλος Αλέξης Οικοδόμος
Αναγνωστοπούλου Παναγιώτα (Γιώτα) Εκπαιδευτικός
Αντωνιάδης Βασίλης Νοσοκομειακός γιατρός
Γεροκούδη Δήμητρα Μεταφράστρια
Μπασδέκης Κώστας Γεωπόνος
Μπαφούτσου Αντριάνα Φιλόλογος
Πολίτης Παναγιώτης Βιομηχανικός Εργάτης

ΒΟΙΩΤΙΑ

Κουτσούμπας Δημήτρης
Αρκουμάνης Πέτρος Αυτοαπασχολούμενος γιατρός
Δανασή – Διαμαντάρη Μαρία Αυτοαπασχολούμενη φαρμακοποιός
Τάτση Αναστασία (Νατάσα) Ιδιωτική Υπάλληλος
Τουλουμάκος Αντώνης Δικηγόρος

ΦΩΚΙΔΑ

Καραχασάνη Αρχοντία (Άντα) Ιδιωτικός Υπάλληλος

Παναγής Γιώργος Ιδιωτικός Υπάλληλος
Τσελές Δρόσος Μηχανικός Περιβάλλοντος

ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ

Γιαννούλης Γιάννης Οικοδόμος
Παπαροϊδάμης Βασίλης Τραπεζοϋπάλληλος
Σταμούλη Ελπίδα Εκπαιδευτικός

ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

ΗΛΕΙΑ

Αθανασόπουλος Τρύφων Καθηγητής δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
Γιάνναρος Χρήστος Μηχανικός Αυτοαπασχολούμενος
Γιαννόπουλος Χρήστος Αγρότης
Καραπάνος Γιώργος Συνταξιούχος αυτοαπασχολούμενος
Ξενοστάθη Αθανασία (Σία) Συνταξιούχος ΕΛΤΑ
Παναγιωτάρα Αναστασία (Νατάσα) Εμποροϋπάλληλος
Τσάση Ζωίτσα (Ζωή) Ξενοδοχοϋπάλληλος

ΑΧΑΪΑ

Αγγελόπουλος Δημήτρης Οικοδόμος
Ασπρούλιας Βασίλης νομικός
Γκέστα Ειρήνη συμβολαιογράφος
Ζαμπάτη Αλεξάνδρα (Αλέκα) Αγρότισσα
Ζαρνάβαλου Σταυρούλα νηπιαγωγός
Καραθανασόπουλος Νίκος Οικονομολόγος
Κωνσταντοπούλου Βασιλική (Βάσια) Ιδιωτικός Υπάλληλος
Μάζης Ανδρέας Νοσοκομειακός γιατρός, χειρούργος
Παρίσης Σωτήρης Ιδιωτικός Υπάλληλος
Σκιαδάς Παναγιώτης (Τάκης) συνταξιούχος ΟΤΑ
Συμεωνίδης Γρηγόρης Αντισμήναγος ιπτάμενος Πολεμικής Αεροπορίας ε.α.
Τζαμαλούκα Παναγιώτα (Τέτη) Δικηγόρος

ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ

Δήμας Δημήτρης ιδιωτικός υπάλληλος
Καζαρίδη-Πατούλα Σοφία συνταξιούχος
Κατσιγιάννης Μιχάλης οικοδόμος
Κοτοπούλης Σπύρος αγρότης
Κουτρούμπα Αθηνά φυσικός-ιδιωτική εκπαιδευτικός
Κωνσταντακοπούλου Ειρήνη συνταξιούχος εκπαιδευτικός
Λαμπροκωστοπούλου Αλεξάνδρα Αυτοαπασχολούμενος Έμπορος
Μωραϊτης Νίκος βουλευτής
Παπαναστάσης Νίκος αντισυνταγματάρχης ε.α.

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

ΜΕΣΣΗΝΙΑ

Καντζιλιέρη Χριστίνα – Ελευθερία αυτοαπασχολούμενος κτηνίατρος
Κουτουμάνος Νίκος Τεχνολόγος Γεωπόνος
Κουφαλάκου Εύα τελειόφοιτη Ιατρικών Εργαστηρίων και εργαζόμενη στον επισιτισμό
Λαμπρόπουλος Βαγγέλης εμποροϋπάλληλος
Νικολόπουλος Σπύρος αγρότης
Σμυρνής Αργύρης Πλοίαρχος Λιμενικού Σωματος ε.α.
Χρηστέα Στέλλα μεταλλειολόγος, μηχανικός του ΕΜΠ, ιδιοκτήτρια συνεργείου αυτοκινήτων

ΑΡΚΑΔΙΑ

Διαμαντάκος Ηλίας αυτοαπασχολούμενος φωτογράφος
Μπουρσιάνης Ιωάννης συμβασιούχος ΔΕΗ, Μελισσοκόμος
Πανούση Παναγιώτα Μηχανολόγος Μηχανικός
Ρουσάλης Ιωάννης αυτοαπασχολούμενος υδραυλικός-ηλεκτρολόγος
Φράγκου Σταυρούλα αυτοαπασχολούμενη στην εστίαση

ΑΡΓΟΛΙΔΑ

Αγγέλου Αναστάσιος (Τάσος) Εργάτης (οδηγός στο “Γάλα του ΜΟΡΙΑ)
Αντωνίου Αναστάσιος (Τάσος) Γραφίστας
Γκόνης Κώστας Συνταξιούχος Πολιτικός Μηχανικός
Καλαϊτζή Μαριάνθη (Μάρω) Εμποροϋπάλληλος
Μπαβελή Ναυσικά Αγρότισσα

ΚΟΡΙΝΘΙΑ

Αλωνιστιώτης Παναγιώτης (Τάκης) Συνταξιούχος βιομηχανικός εργάτης
Καζακοπούλου Ανθίππη Αυτοαπασχολούμενη Λογίστρια
Κελλάρης Γιάννης Εργαζόμενος ΔΕΥΑ Σικιωνίων
Λάμπας Γιώργος Ιδιωτικός Υπάλληλος
Μπόσνος Κώστας Ξενοδοχοϋπάλληλος
Τζέκου Παρασκευή (Βιβή) Προγραμματίστρια ηλεκτρονικών υπολογιστών

ΛΑΚΩΝΙΑ

Αναστασάκος Δημήτρης αυτοαπασχολούμενος ξυλουργός
Αρφάνης Δημήτρης Λογιστής Ιδιωτικός Υπάλληλος
Λιονής Γρηγόρης Μηχανολόγος Μηχανικός
Σεργιάδη Ζωή Έμπορος
Φωτάκου Ελένη (Λένα) αυτοαπασχολούμενος Δικηγόρος

ΚΡΗΤΗ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Αναστασάκη Μαρία ψυχίατρος
Ανδρουλάκη Κρυσταλένια (Λίνα) Διδακτορική Φοιτήτρια, υπάλληλος βιομηχανίας
Γωνιανάκης Γιάννης Οικοδόμος
Καρκαβάτσος Μανώλης αγρότης και αυτοαπασχολούμενος
Κοκοσάλη Σαλούστρου Μαρία αρχαιολόγος ιδιωτική υπάλληλος
Πατεράκης Νίκος αυτοαπασχολούμενος γιατρός, πνευμονολόγος
Ποθητού Γιάννα ιδιωτικός υπάλληλος
Σαλούστρος Δημόκριτος ιδιωτικός υπάλληλος
Σκεπάρνης Γιώργος ηλεκτρονικός
Συντυχάκης Μανώλης Κοινωνιολόγος
Σφακιανάκης Μιχάλης δικηγόρος

ΡΕΘΥΜΝΟ

Δακανάλη Ιωάννα αυτοαπασχολούμενη γιατρός, παιδίατρος
Δραμητινού Ελένη δημοτική υπάλληλος, συνταξιούχος
Μανουσογιάννης Μανούσος ιδιωτικός υπάλληλος
Ρούλιος Αντώνης πολιτικός μηχανικός ΤΕ

ΧΑΝΙΑ

Γαυγιωτάκη Μαρία καθηγήτρια ΕΠΑΛ, φιλόλογος
Κλωνιζάκης Μιλτιάδης πολιτικός μηχανικός
Μαρινάκης Αλέξανδρος (Αλέκος) πολιτικός επιστήμονας
Νικολοπούλου Κατερίνα εκπαιδευτικός στην ιδιωτική εκπαίδευση
Ντουνιαδάκης Γιάννης υποναύαρχος Πολεμικού Ναυτικού ε.α.
Ρηγανάκος Φώτης ιδιωτικός υπάλληλος

ΛΑΣΙΘΙ

Αβδή Ελένη Εργαζόμενη στον Επισιτισμό
Δαλαβέρου – Καρύδη Ειρήνη (Ρένα) τραπεζοϋπάλληλος
Σπηλιαρώτης Γιώργος τελωνειακός
Συμεωνίδης Σίμος αυτοαπασχολούμενος λογιστής

ΒΟΡΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟ

ΣΑΜΟΣ

Βρυνιώτη Βασιλική ιδιωτικός υπάλληλος
Καρούτσος Φανούριος οικοδόμος
Πέρρος Γεώργιος ιδιωτικός υπάλληλος

ΛΕΣΒΟΣ

Ζαφειρίου Ιωάννης ιδιωτικός υπάλληλος, άνεργος
Κακναβάτου Ζηνοβία (Ζήνα) Γιατρός ΠΕΔΥ στο Αγροτικο Ιατρείο Μόριας
Κλιομιδιώτης Θεμιστοκλής (Θέμης) Αγρότης – μισθωτός σε κτηνοτροφική μονάδα
Κομνηνάκα Μαρία Δικηγόρος
Πλάντζος Σπύρος Αδιόριστος εκπαιδευτικός μουσικός

ΧΙΟΣ

Αμπαζής Γεώργιος συνταξιούχος Δάσκαλος
Διακορώνα Μαρία-Αναστασία (Νατάσα) συνταξιούχος αεροσυνοδός
Μιχαλάκης Αριστείδης (Άρης) Μαθηματικός, Ιδιωτικός Υπάλληλος
Παληού Χριστίνα – Ειρήνη Εκπαιδευτικός στην δημόσια εκπαίδευση

ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ

ΚΥΚΛΑΔΕΣ

Καϊλής Νικόλαος Δασοπόνος Μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Σύρου, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Σύρου
Πρωτόπαπα Φρατζέσκα φυσικός
Ρεμούνδου Αικατερίνη Αυτοαπασχολούμενη στον επισιτισμό
Σοφικίτης Μιχάλης ταξίαρχος πεζικού ε.α.
Τσατσά Μαρία Μαθηματικός, αυτοαπασχολούμενη ενοικιαζόμενα Εξελεκτική Επιτροπή ΟΓΕ
Χαραλαμπάκος Ορέστης Μηχανικός πληροφορικής, υπάλληλος προγραμματιστής Μέλος ΔΣ Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ηρακλείου

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ

Γουρλά Δέσποινα λογοθεραπεύτρια
Κουντούρη Θεανώ Φιλόλογος, άνεργη
Κριαράς Στυλιανός εκπαιδευτικός Δημ. Εκπαίδευσης, μαθηματικός
Μακρή Κυριακή (Κική) ξενοδοχοϋπάλληλος
Παπακωνσταντίνου Κλεόβουλος Τοπογράφος μηχανικός
Πότσος Καλετός (Τάκης) ιδιωτικός υπάλληλος (οδηγός-πωλητής)
Φραζής Νικόλαος – Νεκτάριος αγρότης