Αθλητισμός

Τραγικό: Οπαδοί της Τότεναμ έφυγαν στο ημίχρονο γιατί νόμιζαν πως αποκλείστηκαν! (εικόνες)

Απολαυστική η ιστορία ενός πατέρα και δύο γιών που είχαν ταξιδέψει στο Άμστερνταμ αλλά δεν είδαν όλο το ματς.

Το βράδυ της Τετάρτης (8/5) η Τότεναμ πανηγύρισε επική πρόκριση στον τελικό του Champions League, για πρώτη φορά στην ιστορία της, επικρατώντας 3-2 του Άγιαξ στην Ολλανδία με τρομερή ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Ωστόσο, ένας Άγγλος πατέρας και οι δύο γιοί του, οι Τζέιμς, Μάικλ και Γουίλ, θα θυμούνται για πάντα την συγκεκριμένη μέρα, αλλά όχι και το... παιχνίδι. Συγκεκριμένα, οι τρεις Βρετανοί έφυγαν στο ημίχρονο του επαναληπτικού, όταν ο Άγιαξ είχε προβάδισμα 2-0, θεωρώντας πως η ομάδα τους είχαν ήδη αποκλειστεί.

Όμως, λίγα λεπτά αργότερα, όταν ήταν ήδη στον σταθμό του τρένου για να επιστρέψουν στο ξενοδοχείο τους, ένας φίλος του Τζέιμς τον ενημέρωσε πως τότε άρχισε το δεύτερο μέρος. «Τότε κατάλαβα τι είχαμε κάνει. Είχαμε πιει από 12 μπύρες ο καθένας και νομίζαμε ότι τελείωνε το ματς, όχι ότι ήταν στο ημίχρονο. Φύγαμε πέντε λεπτά νωρίτερα για να προλάβουμε τον κόσμο και την κίνηση», ήταν μεταξύ άλλων τα λόγια του.

Ακολουθήστε το Πενταπόσταγμα στο Google news Google News

ΔΗΜΟΦΙΛΗ

Πολεμικό Ναυτικό 0

Το Ιράν ετοιμάζει εμπλουτισμό ουρανίου; Oμάδα μάχης του αεροπλανοφόρου Ντε Γκώλ αποπλέει για την Α. Μεσόγειο και με ελληνική συμμετοχή

Αυτό αναφέρουν γαλλικά ΜΜΕ-Το ΝΑΤΟ ενεργοποιεί στόλο Πολεμικών πλοίων με επίκεντρο έναν άγριο πόλεμο Ιράν και Ισραήλ
ιρανοί πύραυλοι και Μοχάμαντ Μπιν Σαλμάν
Μέση Ανατολή 0

Κομβόι του ιρανικού στρατού σπεύδει άρον άρον στην Τεχεράνη (Βίντεο)-Αποκάλυψη: Οι Άραβες πρόδωσαν τους Ιρανούς βοηθώντας το Ισραήλ

Η Σαουδική Αραβία και τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ενημερώθηκαν από τους Ιρανούς για την επίθεση δύο ημέρες πριν γίνει,...