Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 5-0: Ερυθρόλευκη καταιγίδα στο Αγρίνιο με 4 γκολ σε 33 λεπτά! (βίντεο)

Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και με τέσσερα γκολ σε 33 λεπτά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Στο 50’ ο Φορτούνης πήρε την μπάλα και από πλάγια θέση έκανε την κάθετη μπαλιά στον Χασάν, ο οποίος με πλασέ νίκησε τον Κυριακίδη και έκανε το 2-0.

Εντεκα λεπτά αργότερα ο αρχηγός των Πειραιωτών έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Γκιγιέρμε με κεφαλιά έκανε το 3-0 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 70’ οι Ερυθρόλευκοι πέτυχαν ένα ακόμα γκολ, αυτή τη φορά με τον Μαντί Καμαρά. Ο Ντίας έκανε την κεφαλιά, ο πορτιέρο του Παναιτωλικού απέκρουσε και ο Αφρικανός από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.  Στο 78’ ο Ζιλ Ντίας έδωσε στον Ομάρ και αυτός με ένα πολύ δυνατό σουτ έκανε το 5-0 για την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς.

Υπενθυμίζουμε ότι ο Ολυμπιακός είχε ανοίξει το σκορ στο 9’ με τον Μασούρα.