Euroleague: «Άλωσε» την Πόλη η Ρεάλ Μαδρίτης! Τρομερή ανατροπή κόντρα στην Εφές (βίντεο)

Η Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε να χάνει ακόμη και με 15 πόντους από την Αναντολού Εφές στην Κωνσταντινούπολη, όμως με αντεπίθεση διαρκείας στην τελευταία περίοδο, κατάφερε να πάρει ένα σπουδαίο διπλό, με σκορ 84-82.

Με τον Μίτσιτς να αποδεικνύεται μοιραίος στο τέλος, η Εφές Αντολού έχασε μεγάλη ευκαιρία να καθιερωθεί στις πρώτες θέσεις της Euroleague, οδηγώντας τη Ρεάλ Μαδρίτης σε μία τρίτη ήττα στη διοργάνωση.

Οι Τούρκοι βρέθηκαν ακόμη και στο +15 κόντρα στην πρωταθλήτρια Ευρώπης, ενώ έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 74-60, έχοντας σε εξαιρετική βραδιά τους Λάρκιν και Μόερμαν.

Οι Μαδριλένοι όμως, έκαναν εντυπωσιακή ανατροπή στην τελευταία περίοδο και με τον Αγιόν να φθάνει τους 20 πόντους, μετέτρεψαν σε ντέρμπι το ματς στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Εκεί ο Μίτσιτς αστόχησε σε 2 τρίποντα και έκανε και ένα λάθος, ενώ ο Γιουλ αποδείχθηκε ψύχραιμος στις βολές και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 84-82.

Τα στατιστικά των παικτών

Αναντολού Εφές (Αταμάν): Λάρκιν 14 (2), Μπομπουά 7 , Μπαλμπάι 3 (1), Μότουμ 2, Μοερμάν 19 (3/4 τρίποντα, 10 ριμπάουντ), Πλάις 13 (5 ριμπάουντ), Μίτσιτς 15 (3/7 τρίποντα, 8 ασίστ, 5 λάθη), Άντερσον 3 (1), Ντάνστον 4, Σίμον 2.

Ρεάλ Μαδρίτης (Λάσο): Κοζέρ, Ράντολφ 6 (2), Φερνάντεθ 6 (1), Καμπάτσο 9 (2), Αγιόν 20 (10/11 δίποντα, 11 ριμπάουντ), Κάρολ 3 (1), Ταβάρες 7 (1), Γιουλ 12 (2), Ντεκ 3 , Τόμπκινς 10 (2), Τέιλορ 8 (1).