Εκπληκτικός Ντι Μαρία! Γκολ από κόρνερ στο… ζόρικο «διπλό» της Παρί (βίντεο)

Τρομερό γκολ του Άνχελ Ντι Μαρία στη δύσκολη εκτός έδρας νίκη της Παρί Σεν Ζερμέν επί της Νιμ με 4-2.
Η Παρί έδειξε… αυτοκτονικές τάσεις στην έδρα της Νιμ, αλλά τελικά επικράτησε με 4-2. Οι πρωταθλητές ξεκίνησαν το παιχνίδι εντυπωσιακά και στο 36′ ο Νεϊμάρ έκανε το 1-0.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ντι Μαρία με απευθείας εκτέλεση κόρνερ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Οι φιλοξενούμενοι… πίστεψαν πως καθάρισαν τη νίκη. Όχι όμως οι παίκτες της Νιμ.

Στο 63′ οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Μπομπιχόν σε 1-2, ενώ στο 71′ με πέναλτι του Σανανιέ το παιχνίδι ήρθε ξανά στα ίσα (2-2).

Ήταν τότε που… ανέλαβαν δράση οι δυο “Killer” της παρί. Στο 77′ ο Εμπαπέ και στο 90+2′ ο Καβάνι έδωσαν στην ομάδα τους τη νίκη με 2-4. Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολή των Εμπαπέ και Σανανιέ με απευθείας κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις του αγώνα.