Βέλγιο-Τυνησία 5-2: Οι «κόκκινοι δράκοι» έβγαζαν φωτιές! (βίντεο)

Το Βέλγιο είναι το μεγάλο φαβορί κι αναζητεί μία ακόμη πειστική εμφάνιση, ενώ οι Τυνήσιοι έχοντας λυγίσει στις καθυστερήσεις κόντρα στην Αγλλία θέλουν να πετύχουν αυτή τη φορά κάτι καλό!

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα

Τέλος του αγώνα!

90'+3' ΓΚΟΟΟΛ: Ο Χαζρί μέσα από τη μικρή περιοχή μειώνει σε 5-2 για την Τυνησία!

90' ΓΚΟΟΟΟΛ: Ο Μπατσουαγί τελικά βρίσκει το δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα και με εξαιρετικό σουτ στην κίνηση πετυχαίνει το 5-1!

81': Ο Μπατσουαγί και πάλι δεν μπορεί να σκοράρει με τον  Μουσταφά να διώχνει το σουτ του Βέλγου επιθετικού!

80': Δοκάρι για το Βέλγιο καθώς μετά το σουτ του Καράσκο ο Μουσταφά απέκρουσε ασθενώς με τη μπάλα κι ο Μπατσουαγί από τη μικρή περιοχή σούταρε στο οριζόντιο δοκάρι.

76': Μεγάλη ευκαιρία για το Βέλγιο με τον Μέρτενες να βρίσκει τον Μπατσουαγί που πέρασε τον γκολκίπερ της Τυνησίας, έκανε και το πλασέ αλλά ο Μεριά που είχε γυρίσει απομάκρυνε πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

75': Νέα εξαιρετική κάθετη πάσα του Ντε Μπρόινε προς τον Μπατσουαγί αλλά βγήκε ο Μουσταφά εκτός περιοχής και απομάκρυνε με το σώμα του έχοντας ξαπλώσει στο έδαφος.

66': Ο Μπατρί σούταρε έξω από την περιοχή, αλλά ο Κουρτουά μπλόκαρε

61΄: Σουτ του Καράσκο έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

Φοβερή πάσα και τρομερό κοντρόλ για το 4ο γκολ

51' ΓΚΟΟΟΟΟΛ: Μπαλιά 40 μέτρων από τον Ντε Μπρόινε, ο Αζάρ κατεβάζει με το στήθος αποφεύγει αμυντικό και τερματοφύλακα και πετυχαίνει το 4-1!

50': Καλύτερη η Τυνησία στο ξεκίνημα...

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

Στα 4 γκολ ο Λουκάκου που έπιασε τον Ρονάλντο

45'+3': Λάθος των Τυνήσιων, ασίστ του Μενιά στον Λουκάκου και άψογο πλασέ για το 3-1!

42': Ευκαιρία για την Τυνησία που κερδίζει το κόρνερ από την προβολή του Αλντερβάιλερντ!

41': Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την Τυνησία με τον Μπεν Γιουσέφ να αποχωρεί και να μπαίνει ο Μπεν Αλουάνε

37': Έχει πέσει ο ρυθμός

31': Αντεπίθεση της Τυνησίας με τον Σασί να κερδίζει τη μπάλα στη μεγάλη περιοχή, όμως σούταρε αδύναμα κι η μπάλα πέρασε έξω

28': Ασίστ με το τακουνάκι από τον Λουκάκου στον Βίτσελ, αλλά το σουτ του κόντραρε και κατέληξε κόρνερ

26': Ο Λουκάκου μπαίνει στην περιοχή, αποφεύγει τον Μουσταφά και πέφτει μόνος του στο χορτάρι με τον ίδιο να σηκώνει το χέρι δείχνοντας ότι δεν έχει γίνει τίποτα

22': Ο Μπρον δεν πρόλαβε να χαρεί το γκολ που πέτυχε και αποχωρεί τραυματίας με τον Ναγκέζ να μπαίνει στη θέση του

Απίθανο ματς με τρια γκολ σε 18 λεπτά και πολλές φάσεις!

18': ΓΚΟΟΟΟΛ: Από την εκτέλεση φάουλ ο Μπρον με κεφαλιά μειώνει σε 2-1!

Ο Λουκάκου φτάνει στα τρία γκολ

16' ΓΚΟΟΟΟΛ: Κλέψιμο των Βέλγων, ασίστ του Μέρτενς στον Λουκάκου που δεν έχει πρόβλημα να πετύχει το 2-0!

11'': Ο Αζάρ μέσα στην περιοχή, πλασάρει πάνω στον τερματοφύλακα

7' ΓΚΟΟΟΛ: Το εκτελεί ο Αζάρ και 1-0!

Ο Αζάρ με τρομερή προσποίηση άδειασε τον αντίπαλο αμυντικό κι όταν δέχθηκε ξανά τη μπάλα ανατράπηκε ακριβώς πάνω στη γραμμή!

5': Ανατροπή του Αζάρ πάνω στη γραμμή κι οι διαιτητής δίνει πέναλτι. Διαμαρτυρίες των Τυνήσιων, αλλά και το VAR δικαιώνει τον ρέφερι

2': Ο Μπεν Μουσταφά προλαβαίνει τον Λουκάκου

Οι συνθέσεις:
Βέλγιο: Κουρτουά, Αλντερβάιρελντ, Μπογιάτα, Βερτόνχεν, Μενιέ, Βίτσελ, Ντε Μπρόινε, Καράσκο, Μέρτενς, Αζάρ, Λουκάκου.
Τυνησία: Μπεν Μουσταφά, Μεριά, Σ. Μπεν Γιουσέφ, Μπρον, Καουί, Σκίρι, Σασί, Φ. Μπεν Γιουσέφ, Μπαντρί, Μααλούλ, Καζρί.