Αμραμπάτ: «Το VAR είναι μία μαλ@@@@»

Μπορεί το Μαρόκο να μην είχε ελπίδες πρόκρισης στη φάση των 16 του Παγκοσμίου Κυπέλλου, αλλά πραγματοποίησε μία εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στην Ισπανία και έδειξε ικανό να πάρει ακόμα και τη νίκη.

Ωστόσο, χάρη σε γκολ του Ιάγο Άσπας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, η "φούρια ρόχα" κατάφερε να "κλέψει" τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Μάλιστα, το γκολ του επιθετικού της Θέλτα αρχικά ακυρώθηκε ως οφσάιντ και στη συνέχεια μέτρησε, καθώς ο Ραβσάν Ιρμάτοβ έκανε χρήση του VAR.

Η απόφαση του Ουζμπέκου ρέφερι (η οποία ήταν σωστή) αλλά και γενικότερα κάποιες φάσεις κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού προκάλεσαν την αντίδραση του Νορντίν Αμραμπάτ, ο οποίος μετά τη λήξη του ματς στράφηκε προς τον τηλεοπτικό φακό και σχολίασε πως "το VAR είναι μία μαλ@@@α".