Super League: Πρωταθλητής χειμώνα ο Ολυμπιακός, 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα

Με γκολ του Μάρκο Μάριν στο β' ημίχρονο, ο Ολυμπιακός κέρδισε 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Καραϊσκάκη.

Ετσι, ο ΟΣΦΠ προσπέρασε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ και είναι Πρωταθλητής χειμώνα στο τέλος του α' γύρου με ένα βαθμό περισσότερο.

Στο πρώτο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» δυσκολεύτηκαν με τη μαζική άμυνα των φιλοξενούμενων, αλλά στην επανάληψη ανέβασαν την απόδοση τους, πήραν τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Μάρκο Μάριν στο 63ο λεπτό και ανέβηκαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, κατακτώντας τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητών του χειμώνα.

Μάλιστα στο 73' ο πρωταθλητής θα μπορούσε να ανεβάσει το δείκτη του σκορ, αλλά ο βοηθός διαιτητής δεν είδε πως η μπάλα, μετά από σουτ του Ανσαριφάρντ και την πρόσκρουση της στο οριζόντιο δοκάρι, πέρασε εμφανώς την γραμμή του τέρματος.